Make your own free website on Tripod.com

ttc.gif (6087 bytes)

Memoriál Evy Matermové - speciální výstava tibetských plemen

Mladá Boleslav

29. září 2001     

    

     Podruhé se tato výstava, pořádaná Klubem chovatelů málopočetných plemen, konala ve výstavním areálu Krásná louka v Mladé Boleslavi. Ke škodě vystavovatelů se počet přihlášených tibeťáků rok od roku snižuje. Letos bylo přihlášeno i vystaveno jen 7 tibeťáků, z toho pouze jeden dospělý pes, ostatní byli mladí. Myslím, že mohu mluvit za všechny účastníky, když řeknu, že výstava byla skvělá. Tibeťáky posuzovala paní Olga Dolejšová a posuzování probíhalo ve velmi přátelské atmosféře. Mezi zúčastněnými nevládla atmosféra „tvrdé konkurence a rozdílných názorů na tu pravou kvalitu“, jak tomu bývá na některých titulových výstaváchl. Naopak jsme měli dost času si poklábosit. I když vítěz může  být jen jeden, nemyslím si, že by někdo odjížděl nedoceněný. Všichni vystavení tibeťáci se předvedli ve velmi dobré výstavní kondici a nováčci měli možnost si to zkusit. Navíc nikdo neodjel s prázdnou. Výsledky výstavy najdete na oficiální stránce TTC.

Jen na úvod - soutěž, kterou jsme obsadili, tu jsme vyhráli. Nejprve chov. stanice Tashi Bodjul Mgr. Evy Pravdové zvítězila v soutěži skupina po rodiči. Mamča Vilda (Ich. Amox Syssibar) si spokojeně vykračovala se svými třemi poskakujícími potomky z loňského „H“ vrhu. Rozhodčí zaujala vyrovnanost nejen potomků, ale i vyrovnanost typu s matkou.

V soutěži o Nejkrásnějšího mladého psa výstavy vyhrál pes manželů Pravdových Tashi Bodjul H’Aran Horpa  a Nejkrástější mladou fenu výstavy fenka manželů Halířových Tashi Bodjul Hinayanna.

     

Můj pes Ch. Antao Smon-Lam pak vyhrál Nejkrásnějšího psa výstavy a Vítěze memoriálu. V užším výběru se utkal s velmi pěknou fenkou shih-tzu a krásnou tibetskou dogou. O to větší úspěch, že závěrečné soutěže kromě paní Dolejšové posuzovali rozhodčí, kteří tibeťáky neposuzují. Domů jsme si všichni odvezli krásné poháry a jiné ceny. Málokterá výstava se může pochlubit takovou podporou sponzorů, jako tato.

Co je ale nejdůležitější, všichni jsme odjížděli nadšení skvělou atmosférou klidně a spokojeně prožitého dne mezi přáteli, který byl navíc korunován zaslouženým úspěchem tibeťáků. Pro propagaci plemen jsme tak udělali maximum.

Co se týče té letošní výstavy, mohu s klidným svědomím napsat - příjemnější a hezčí než tato žádná nebyla (pochopitelně vyjma naší klubové). Určitě se příští rok zase zúčastníme. Pořadatelům děkujeme a vystavovatelům doporučujeme, aby alespoň jednou za rok hodili za hlavu honbu za tituly a přijeli se na výstavu také pobavit. A tahle výstava je k tomu jako stvořená!

    

 

Tato stránka byla naposledy aktualizována:     15.10.2001 13:46