Make your own free website on Tripod.com

Příprava na výstavu

 

Co s sebou na výstavu: hřeben, kartáč, deku (příp. klec či přepravku na psa), misku na pití pro psa a vodu do plastikové láhve, pamlsek, pro sebe malé občerstvení a pití.
  
Před výstavou vyšamponujte psa a ošetřete jeho srst kondicionérem. Vlhkou srst psa pořádni rozčešte, na výstavě provádějte pouze konečnou úpravu srsti.
  
Připravte si oblečení přiměřené k předpovědi počasí, při výběru se řiďte zbarvením vašeho psa tak, aby s vaším oblečením nesplýval, ale naopak, aby vaše oblečení bylo kontrastní vzhledem k barvě psa. Volte oblečení pohodlné, abyste se v něm mohli dobře pohybovat, avšak ne oblečení vyloženě sportovní (šusťákovky, tepláky, apod.).
  
Cestu na výstavu byste si měli naplánovat tak, abyste v klidu dorazili asi v polovině času určeného pro přejímku psů. Po příjezdu projděte veterinární prohlídkou, vyzvedněte katalog a ostatní doklady (startovní číslo, formulář posudku, popř. diplom. V katalogu najdete číslo a umístění našeho kruhu a vyhledejtet klidné místo poblíž kruhu Před posouzením proveďte závěrečnou úpravu a psa rozpohybujte. Nezapomeňte také svého psa vyvenčit!
  
Hlavním pravidlem před posuzováním, během něj i po něm je zachovat klid! Věřte, bývá to někdy velmi těžké!

         Zpět