Make your own free website on Tripod.com

Šampionáty

 

Šampionáty:

Čekatelství šampionátu mladých (CAJC) - uděluje se psům a fenám ve třídě mladých na výstavách klubových, národních a mezinárodních.

Český junioršampion (JCh) pes nebo fena musí obdržet 3 x CAJC nebo 2 x CAJC a 1 x CAC, a to ve tořídě mladých ve věku 9-18 měsíců nebo ve třídě otevřené ve věku 15-24 měsíců minimálně od dvou rozhodčích.
Čekatelství šampionátu krásy ČR (CAC) - uděluje se psům a fenám ve třídě prostřední, otevřené a šampionů (vítězů), CAC se muže zadat psovi a feně oceněným známkou výborný 1.
Šampion krásy ČR (Ch) pes nebo fena musí obdržet min. 4 x CAC ve dvou výstavních sezonách minimálně od dvou rozhodčích, 2x na mezinárodní výstavě v ČR, ostatní na národní, speciální nebo klubové výstavě pořádané v ČR.
Čekatelství mezinárodního šampionátu krásy (CACIB) - uděluje se nejlepšímu psovi a feně, z těch kteří získali V1 ve třídě prostřední, otevřené a šampionů na mezinárodní výstavě.
Mezinárodní šampion krásy (Ich) pes nebo fena musí obdržet min. 4 x CACIB minimálně od 3 rozhodčích ve 3 různých státech, z toho 1 x v zemi trvalého bydliště majitele psa nebo v zemi původu plemene za dobu delší než 1 rok
 
Res. CAC a res. CACIB - tento titul obdrží vždy ten „druhý". Pokud ten „první" má již titul Šampiona krásy ČR (Interšampion), přejde res. CAC (res. CACIB) na vašeho psa. Pokud nevíte, zda jedinec ovinčený titulem CAC (CACIB) šampionát má, ptejte se majitele. Titul CACIB na vašeho psa přechází automaticky, pokud pes, který vašeho psa porazil je již držitelem titulu Interšampion, nebo o něj má zažádáno na sekretariátu FCI.

         Zpět